• Osiągnięcia

• W roku szkolnym 2015/2016 naukę w szkole podstawowej W Boryszowie rozpoczęło 124 uczniów klas I – VI oraz 20 dzieci sześcioletnich i 2 dzieci pięcioletnich, 13 uczniów przystąpiło do sprawdzianu szóstoklasisty ( jeden uczeń zwolniony decyzją dyrektora OKE

W Łodzi). W wyniku klasyfikacji rocznej i końcowej 14 uczniów ukończyło szkołę podstawową.

Zadania szkoły realizowało 13 nauczycieli oraz dyrektor szkoły (czworo nauczycieli

W niepełnym wymiarze czasu pracy).

Praca dydaktyczna, wychowawcza, opiekuńcza szkoły realizowana była w oparciu o podstawowe dokumenty tzn. Statut Szkoły, Program Wychowawczy, Program Profilaktyki, Wewnątrzszkolny System Oceniania. W procesie dydaktycznym realizowany był Szkolny Zestaw Programów Nauczania w klasach 0 – VI i Szkolny Zestaw Podręczników opracowany i przyjęty przez Radę Pedagogiczną zgodnie z przepisami prawa i nową podstawa programową.

W kwietniu uczniowie klasy szóstej przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu po szkole podstawowej.

Osiągnęli wynik na poziomie 9 stanina – najwyższego (84,025%), język polski - 81,9%, matematyka – 79,6% - razem 80,75% (stanin najwyższy), język angielski – 87,3% (stanin bardzo wysoki). Wyniki sprawdzianu zostały poddane analizie, wnioski zaś zostaną uwzględnione w planowaniu i pracy szkoły w roku następnym i latach przyszłych.

Uczniowie brali udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Łodzi. W konkursie języka polskiego brało udział 2 uczniów, w konkursie języka angielskiego 2 uczniów, w konkursie matematyki 2 uczniów.

Osiągnięcia w roku szkolnym 2016/17

W rywalizacji sportowej: dziewczęta z klasy V i VI zajęły III miejsce w powiecie piotrkowskim w piłce ręcznej oraz III miejsce w powiecie piotrkowskim w piłce nożnej.

Pozostałe konkursy: II miejsce chłopców klasy VI (Dawid Szyller, Daniel Stawicki, Wojciech Piotrowski) w powiecie w ogólnopolskim konkursie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W konkursie ,, Pastorałki i Kolędy’’ zorganizowanym w Szydłowie uczennica z klasy V Rozalia Wolska zajęła I miejsce w kategorii solistów. W międzyszkolnym konkursie tańca towarzyskiego para uczniów z klasy IV  (Martyna Kalisiak i Maks Bartłomiejczyk) zajęła III miejsce.