• Spotkanie z emerytowanymi nauczycielami szkoły

• Dnia 11 marca br. w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość niejako rozpoczynająca oficjalne przygotowania do jubileuszu 150 – lecia szkoły. W naszej placówce edukacyjnej gościliśmy emerytowanych nauczycieli związanych z nią czy to poprzez pracę, czy przez swoją naukę. Byli to: Pan Andrzej Siedlecki - syn kierownika szkoły w latach 1959 – 1962 Leona Siedleckiego, Panie: Józefa Kociołek, Adamina Jarończyk i Aleksandra Dróżdż, nauczycielki niegdyś pracujące w naszej placówce.
      Spotkanie znamienitych gości z uczniami klas IV – VIII odbyło się w sali gimnastycznej odpowiednio do tego przygotowanej. Nasi podopieczni zasiedli półkolem na ławkach i materacach gimnastycznych. Na wprost siebie mieli zaproszonych gości, po lewej zaś stronie dekorację, na którą składał się napis >>złoconymi<< literami „Wspomnień nadszedł czas” . Drugi napis „Jubileusz 150-lecia szkoły” widniał tuż przy logo szkoły. Wszystko przypięte do granatowego materiału. Obok stał też rollup przedstawiający szkołę i niektóre wydarzenia z jej życia.
      Spotkanie rozpoczęło się o godz. 11:00 a zainicjowała je Pani Dyrektor serdecznie witając zaproszonych gości. Potem przedstawiła ich obecnym w sali uczniom.
      Następnie głos zabrał Pan Andrzej Siedlecki. Wspominał swojego ojca – Pana Leona Siedleckiego – pierwszego kierownika nowo wybudowanej szkoły w Boryszowie, swoje dzieciństwo, które związane było z naszą szkołą.
      Po nim przemówiła Pani Józefa Kociołek, emerytowana nauczycielka niegdyś ucząca w naszej placówce. Pani Kociołek długo wspominała swoich kolegów i koleżanki, z którymi pracowała i uczniów, których kiedyś uczyła. Uwagę słuchaczy zwróciła niebywała dokładność przedstawianych przez nią wydarzeń, pamięć Pani Józefy do nazwisk zarówno nauczycieli jak i uczniów oraz ciekawy styl przedstawiania minionych dni.
      Kolejnym gościem wracającym do wspomnień była Pani Adamina Jarończyk, dawna uczennica i jednocześnie nauczycielka naszej szkoły. Pani Adamina najpierw wspominała swoje szkolne lata, gdy jako nastolatka przekroczyła progi boryszowskiej placówki, kolegów i koleżanki, z którymi chodziła do jednej klasy, swoją wychowawczynię, którą była właśnie Pani Józefa Kociołek. Potem nawiązała do lat pracy w szkole w Boryszowie już jako nauczycielka. Opowiedziała również kilka ciekawych wydarzeń, które zapisały się w jej pamięci.
      Jako ostatnia głos zabrała Pani Aleksandra Dróżdż, która uczyła w naszej szkole fizyki i matematyki. Pani Ola swoje wspomnienia okraszała także nietypowymi i zajmującymi zdarzeniami.
      Spotkanie z emerytowanymi nauczycielami naszej szkoły
      Spotkanie trwało prawie półtorej godziny i zakończyło się około 12:30. Ósmoklasiści podziękowali znamienitym gościom za zajmujące i nietuzinkowe wspomnienia, wręczając im piękne bukiety.
      Niezwykłe wydarzenie w życiu naszej szkoły zakończyła Pani Dyrektor jeszcze raz dziękując za chwile wspomnień, które przybliżyły nam wszystkim historię naszej placówki edukacyjnej.