• Historia szkoły

• Pierwsze wzmianki dotyczące naszej szkoły datują się z roku 1880r. Wtedy jako szkoła elementarna mieściła się w Boryszowie.

Następnie została przeniesiona do Grabicy i usytuowana była w pobliżu obecnego Ośrodka Zdrowia. W związku z trudnościami jakie pojawiły się i dotyczyły głównie spraw lokalowych, zrodził się pomysł wybudowania nowej szkoły. Przy współudziale władz lokalnych i oświatowych, a przede wszystkim dzięki Komitetowi Założycielskiemu, który został wyłoniony spośród mieszkańców Grabicy i Boryszowa, w roku 1954 rozpoczęła się budowa, która trwała 2 lata. Szkołę oddano do użytku w roku 1956.

Na ówczesne czasy była to bardzo nowoczesna placówka oświatowa wyposażona w 4 klasopracownie i 6 innych izb lekcyjnych. Pierwszym dyrektorem w nowym budynku szkolnym był pan Leon Siedlecki, a następnymi pan Józef Jończyk, pan Jerzy Pilch, pani Elżbieta Pilch oraz pan Jan Wrona. Od 1997 roku funkcję dyrektora pełni pani mgr Małgorzata Florczak.

Obecnie szkoła przeżywa ponowny rozkwit. W ostatnich latach budynek szkolny został wyremontowany; wymieniono wszystkie okna, budynek został docieplony, wymieniono dach, powstało nowe ogrodzenie oddzielające szkołę od pasa drogowego, wybudowano pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej i do koszykówki. W maju 2004 roku patronem szkoły została autorka książek dla dzieci Janina Porazińska. W 2007 roku została oddana do użytku hala sportowa.