• Wyjazd do Napoleonowa

• 25.03.2024
        • 25 marca uczniowie klas 0-8 wraz z wychowawcami wybrali się do Napoleonowa, aby uczcić Pierwszy Dzień Wiosny. Wszyscy uczestnicy wysłuchali najpierw opowieści o rasach koni. Następnie udali się na przejażdżkę bryczką, a klasy starsze upiekły kiełbaski przy ognisku. Młodsi uczniowie dostali kiełbaski upieczone w specjalnym piecu. Czas spędzony razem sprzyjał integracji społeczności uczniowskiej, a radość mimo pochmurnego nieba nie schodziła z uczniowskich twarzy.

• Innowacja pedagogiczna

• 24.03.2024
        • 17 marca w naszej szkole obchodzono dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Dla przypomnienia, święto to obchodzone jest od wielu lat, nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie. Jak mówią mieszkańcy Zielonej Wyspy, „każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem”.

Uczniowie pamiętali o zielonym stroju na ten dzień. W klasach odbyły się lekcje o kulturze kraju, symbolach Irlandii oraz tradycjach tego kraju. Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII wykonali plakaty przedstawiające Dzień Świętego Patryka oraz symbole Irlandii. Na szkolnym holu można zobaczyć galerię prac. Dzień Św. Patryka w naszej szkole był bardzo udany – uczniowie mieli okazję wiele się nauczyć, ale też pochwalić się zdobytą już wiedzą.

• Makiety Układu Słonecznego

• 24.03.2024
        • Uczniowie klasy 3 wykonali makiety naszego Układu Słonecznego. Zgłębili tajemnice kosmosu i poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą planet. Prace są bardzo ciekawe i pomysłowe.

• IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

• 24.03.2024
        • Za nami wielkie zmagania recytatorskie podczas organizowanego przez nas IV Powiatowego Turnieju Recytatorskiego Poezji Adama Mickiewicza. Do konkursu przystąpiło 85 recytatorów z 16 szkół powiatu piotrkowskiego i Piotrkowa Trybunalskiego. Jury przyznało następujące nagrody:

Kategoria 0-2:

1. miejsce Antoni Gorzelski- SP im. Rafała Orlewskiego w Piotrkowie Trybunalskim, opiekun Kamila Tracz- Misztela

2. miejsce Wiktor Kubera- SP Wola Kamocka, opiekun Elżbieta Strzelczyk

3. miejsce Liliana Zdulska- SP Witów, opiekun Małgorzata Ostalczyk

Laura Matuszewska- SP Dąbrowa n. Czarną, opiekun Barbara Włodarczyk

Franciszek Maciołek- SP Szydłów, opiekun Anna Ożarek

Kategoria 3-5:

1. miejsce Leon Ginter- SP Sulejów, opiekun Izabela Cierlik

2. miejsce Natasza Woch, SP Boryszów, opiekun Iwona Hodorowicz

3. miejsce Zuzanna Tomaszewska- SP Boryszów, opiekun Urszula Wdowiak

Julia Łuczyńska - SP Boryszów, opiekun Iwona Hodorowicz

Dawid Hojwa- SP Wola Kamocka, opiekun Anna Malec

Kategoria 6-8:

1. miejsce Antonina Grelowska- SP Uszczyn, opiekun Dorota Grelowska

2. miejsce Wiktoria Ogrodnik- SP Brzoza, opiekun Dorota Wiączek

3. miejsce Natalia Kwaśniewska, SP Brzoza, opiekun Dorota Wiączek

3. miejsce Iga Błaszczyk, SP nr 2 Piotrków Trybunalski, opiekun Magdalena Izdebska

Jakub Gołębiowski - SP Jarosty, opiekun Marzena Kaźmierczak

Justyna Patura - SP Witów, opiekun Magdalena Szmich.

Konkurencja była ogromna, dlatego serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, jednocześnie dziękując za zainteresowanie naszym przedsięwzięciem. Serdeczne podziękowania kierujemy także do Wójta Gminy Grabica Krzysztof Kuliński.

• Światowy Dzień Matematyki

• 20.03.2024
        • 14 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Matematyki. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację ‘’ World Education Games ‘’ w 2007 roku. Dzień ten został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać uczniom inną stronę tej nauki, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

W tym roku uczniowie tworzyli plakaty na temat liczby Pi oraz biografie sławnych matematyków. Plakaty zdobią szkolne korytarze.

• Uczniowie na meczu piłki nożnej

• 20.03.2024
        • 17 marca w niedzielę na zaproszenie Mariusza Przybyły na Stadionie Króla pojawiły się dzieciaki ze Szkoły Podstawowej w Boryszowie!

Przed meczem uczniowie wzięli udział w pokazach ratownictwa, a każdy z nich otrzymał specjalny dyplom. Następnie cała grupa zasiadła na trybunach dopingując piłkarzy ŁKS-u.

Całą akcję sfinansował Pan Robert Woch, któremu serdecznie dziękujemy!

• " Zaczarowana zagroda"

• 20.03.2024
        • Przy okazji omawiania " Zaczarowanej zagrody klasa druga stworzyła makiety Antarktydy. W centrum oczywiście Elegancik, czyli pingwinek z krawatem na brzuszku. Poniżej galeria zdjęć.

• Innowacja pedagogiczna part 5

• 20.03.2024
        • 15 marca uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono i na lekcjach języka angielskiego wykonywali prace plastyczne pokazujące symbole związane z Irlandią. Uczniowie klasy "0" wysłuchali opowieści o Świętym Patryku i otrzymali naklejki z trzylistną koniczynką.

• 20.03.2024
        • W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klas 4 i 5 wraz z wychowawcami wybrali się do Teatru Muzycznego w Łodzi, aby obejrzeć adaptację " Mitów greckich".