• II miejsce w eliminacjach powiatowych

• 24.04.2024
        • Drużyna w składzie Lena Łuczyńska, Dominik Szyller, Igor Świątek, Alan Biedziński, Norbert Maroń oraz Wiktor Dryżek zdobyła II miejsce w eliminacjach powiatowych XLV Ogólnoopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• 24.04.2024
        • „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Dwudziestego trzeciego kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to coroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Jest to data symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu zmarli lub urodzili się wybitni pisarze. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. 23 kwietnia jest w tym regionie hucznie obchodzonym świętem narodowym jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, które miały symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.

Z tej okazji uczniowie klas 0-3 wysłuchali opowiadania o Jasiu, który nie lubił czytać, ale rzeka sprawiła, że został autorem książek dla dzieci. Nauczyciel bibliotekarz dostarczył im również informacji o budowie książki i zabrał do szkolnej biblioteki.

• Dzień Języka Angielskiego - innowacja pedagogiczna the last part

• 24.04.2024
        • 23 kwietnia obchodzimy Dzień Języka Angielskiego. Z tej okazji uczniowie klas 4-7 ozdobili flagi Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szkocji oraz Walii , a także obejrzeli filmy przybliżające kulturę i zabytki wylosowanego państwa. Na koniec rozwiązali quiz dotyczący obejrzanego filmu. Nie było błednych odpowiedzi.

• 24.04.2024
        • 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi pod hasłem Planeta vs. plastik. Tegoroczne hasło promuje redukcję produkcji plastiku o 60% do 2040 roku. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w tej szczytnej akcji przygotowując słodkie i  słone smakołyki do sprzedania. Górny i dolny korytarz zamieniły się w stoiska cukiernicze. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione obroże przeciwkleszczowe dla Schroniska dla zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim.

• II miejsce w koszykówce 3x3 chłopców rocznik 2009-10

• 18.04.2024
        • Drużyna w składzie: Daniel Baur, Szymon Siuto, Igor Świątek, Łukasz Woch pokonała szkoły z Moszczenicy 9-4, Wolborza 7-4, Rozprzy 11-5, by w meczu o I miejsce ulec drużynie z Witowa 10-15. Gratulacje dla drużyny.

• Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską

• 05.04.2024
        • 5 kwietnia uczniowie klas 1-8 mieli możliwośc spotkania z Sędzią  Anną Marią Wesołowską. Wysłuchali wielu mądrych słów dotyczących uzależnienia od telefonu oraz ewentualnych kar za obrażanie innych. Pani Sędzia zwróciła szczególną uwagę na to, że nasza droga życiowa zeleży jedynie od naszych wyborów, których powinniśmy dokonywać mądrze i z rozwagą. Uczniowie zostali zmotywowani do stworzenia w szkole "kącika prawnego" , w którym będą pisali o swoich marzeniach. Wszyscy zainteresowani mogli otrzymać autograf oraz wspólnie zapozować do zdjęcia klasowego z gościem.