• Dowóz uczniów na trasie nr 2

• 22.10.2021
        • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Boryszowie informuje, że  brak dowozu i odwozu uczniów w dniu 22.10.2021r. na Trasie Nr 2 nastąpił z winy przewoźnika – awaria autobusu.

• Ślubowanie Klasy I

• 20.10.2021
        • Dnia 12 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta już od wielu lat wpisana jest w kalendarz imprez  szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:

Wójt Gminy Grabica Krzysztof Kuliński,  ks. Adam Stańdo, przewodnicząca Rady Rodziców Ilona Jarzębowska, dyrekcja szkoły, nauczyciele , uczniowie klas I-VIII, pracownicy szkoły i rodzice uczniów klas pierwszych.

Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej przywitała pani dyrektor , Małgorzata Florczak.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Śpiewali piosenki, tańczyli  i recytowali wiersze.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała wychowawczyni  kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej naszej szkoły i dostały swój pierwszy dokument-legitymacje szkolne.

Najmłodsi otrzymali wspaniałe pomoce dydaktyczne od starszych kolegów z klasy drugiej oraz słodkie rożki od rodziców.

• Dzień Papieski

• 20.10.2021
        • Z okazji XXI Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodziliśmy pod hasłem „ Nie lękajcie się” uczniowie klasy V przypomnieli postać św. Jana Pawła II i najważniejsze wydarzenia z Jego życia. Cała szkoła chórem odśpiewała Barkę – ulubioną pieśń papieża Polaka. Wszyscy nawet najmłodsi z zainteresowaniem oglądali występy starszych kolegów i koleżanek.

• 20.10.2021
        • 12 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Papieskiego. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przedstawiła krótki rys historyczny powstania Dnia Nauczyciela. Uczniowie klasy VI przedstawili montaż słowno- muzyczny dla  wszystkich pracowników szkoły i wręczyli kwiaty nauczycielom.