• 26.01.2022
        • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Boryszowie informuje, że w dniach 1 i 2lutego 2022r.odbęda się zebrania z rodzicami. Ze względu na sytuację epidemiczną zebrania zostanązorganizowane z wykorzystaniem platformy TEAMS. Aby wziąć udział w zebraniu należy zalogować się na konto swojego dziecka/ucznia.

Terminy i godziny spotkań:1.II (wtorek) – godzina 18.00 - klasa V i VIII; godzina 18.30 – klasa III; godzina 19.00 – klasa I; 19.30 –klasa IV;2.II (środa) – godzina 17.00 – klasa VI; godzina 17.30 – klasa II; godzina 18.00 – klasa VII; godzina18.30 – klasa 0;

• Wraca nauka zdalna – do końca ferii dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej

• 26.01.2022
        • Od czwartku 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

Link do szczegółowych informacji:

• Życzenia Bożonarodzeniowe

• 22.12.2021
        • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Boryszowie składa najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2022

• Nauczanie zdalne

• 16.12.2021
        • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Boryszowie informuje, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 2301).

1. W dniach 20 XII 2021 r. – 9 I 2022 r. klasy I -VIII uczą się zdalnie.
          2. Plan pracy szkoły i rozkład zajęć w klasach I-VIII  oraz plan pracy oddziału przedszkolnego nie ulegają zmianie.
          3. Wszystkie zajęcia prowadzone są na platformie TEAMS ( lekcje, zajęcia pozalekcyjne – wyrównawcze, PPP, dyrektorskie, specjalistyczne itd. ).
          4. Pracujemy wg dotychczasowego planu w realnym czasie pracy każdego nauczyciela i każdej klasy, nie przewiduje się w tej mierze żadnych odstępstw.
          5. Lekcja online w klasach I-VIII trwają maksimum do 45 minut.
          6. Podstawą obecności ucznia jest zalogowanie się w TEAMSIE ( udział w lekcji ) i odbiór wiadomości od nauczyciela w realnym czasie trwania lekcji. Nie dopuszcza się dowolności czasowej w tym względzie. Strategie pracy/nauki z dziećmi z rodzin wielodzietnych, należy ustalać z wychowawcą klasy i nauczycielem przedmiotu.

O rozwiązaniach decydują: wychowawca, nauczyciel, rodzice.

• 103 Rocznica Odzyskania Niepodległości

• 10.11.2021
        • 9 listopada 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przedstawiła zgromadzonym atmosferę wydarzeń poprzedzających 11 listopada 1918r. Ukazano ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli nie stracił wiary i nadziei. Była to lekcja patriotyzmu i historii w wykonaniu uczniów kl. VIII i chóru szkolnego.

• Dowóz uczniów na trasie nr 2

• 22.10.2021
        • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Boryszowie informuje, że  brak dowozu i odwozu uczniów w dniu 22.10.2021r. na Trasie Nr 2 nastąpił z winy przewoźnika – awaria autobusu.

• Ślubowanie Klasy I

• 20.10.2021
        • Dnia 12 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta już od wielu lat wpisana jest w kalendarz imprez  szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:

Wójt Gminy Grabica Krzysztof Kuliński,  ks. Adam Stańdo, przewodnicząca Rady Rodziców Ilona Jarzębowska, dyrekcja szkoły, nauczyciele , uczniowie klas I-VIII, pracownicy szkoły i rodzice uczniów klas pierwszych.

Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej przywitała pani dyrektor , Małgorzata Florczak.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Śpiewali piosenki, tańczyli  i recytowali wiersze.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała wychowawczyni  kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej naszej szkoły i dostały swój pierwszy dokument-legitymacje szkolne.

Najmłodsi otrzymali wspaniałe pomoce dydaktyczne od starszych kolegów z klasy drugiej oraz słodkie rożki od rodziców.

• Dzień Papieski

• 20.10.2021
        • Z okazji XXI Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodziliśmy pod hasłem „ Nie lękajcie się” uczniowie klasy V przypomnieli postać św. Jana Pawła II i najważniejsze wydarzenia z Jego życia. Cała szkoła chórem odśpiewała Barkę – ulubioną pieśń papieża Polaka. Wszyscy nawet najmłodsi z zainteresowaniem oglądali występy starszych kolegów i koleżanek.

• 20.10.2021
        • 12 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Papieskiego. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przedstawiła krótki rys historyczny powstania Dnia Nauczyciela. Uczniowie klasy VI przedstawili montaż słowno- muzyczny dla  wszystkich pracowników szkoły i wręczyli kwiaty nauczycielom.

• Holiday

• 30.06.2021
        • Drodzy Uczniowie!

Dziękujemy za Waszą aktywność,

nowatorskie pomysły i czynne włączanie się w życie społeczności szkolnej.

Gratulujemy wszystkim, którym udało się zrealizować wytyczone wcześniej cele.

Życzymy Wam udanych wakacji i mamy nadzieję,

że po wakacyjnej przerwie wrócicie pełni energii i optymizmu.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Szkoły Podstawowej im. J. Porazińskiej w Boryszowie