• Dodatkowe dni wolne

• 03.05.2021
        • Szanowni Państwo!

4 i 5 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

Od 6 maja do szkoły wracają uczniowie klas I - III (dowóz według wcześniejszego harmonogramu, umieszczony również na stronie szkoły). Proszę o zapoznanie się z harmonogramem powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/.

Pozdrawiam Małgorzata Florczak

• Rekrutacja do ZSP w Szydłowie

• 20.04.2021
        • Poniżej przedstawiamy link do materiałów promocyjnych ZSP W Szydłowie

• Życzenia świąteczne

• 02.04.2021
        • Bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel,
          Tego świata Odkupiciel.
          Zdrowia, radości i powodzenia
          To są najszczersze nasze życzenia.

Błogosławieństwa na czas Wielkiej Nocy,
          Przebudzenia serc zmęczonych pandemią,
          Nadziei, którą przynosi Zmartwychwstanie,
          Pokoju niesionego przez baranka.

Życzą Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. J. Porazińskiej w Boryszowie

• I dzień wiosny w zerówce

• 25.03.2021
        • W poniedziałek 22 marca uczniowie z klasy „0” przywitali wraz z wychowawcą oraz panią od języka angielskiego długo wyczekiwaną wiosnę słowami:

Puk, puk, puk ...w okienko!- Wyjdźcie dzieci prędko.
          Idzie już wiosenka i słoneczko świeci.
          Z baziami gałązkę w ręku ma wierzbową.
          I za pasem wiązkę przylaszczek liliowych …

Aby odwrócić zimową aurę musieli rozwiązać rebusy, posegregować wiosenne kwiaty oraz  zwierzątka, zaprowadzić pszczółkę do kwiatka, a także ułożyć z rozsypanki wiosenny obrazek. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

• Lockdown w szkołach do 11 kwietnia

• 20.03.2021
        • od 22 marca do 11 kwietnia br. uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą uczyli się zdalnie. Zmiany te wynikają ze znaczącego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19. Rozporządzenie w tej sprawie zostało przekazane do publikacji w Dzienniku Ustaw.

Na dotychczasowych zasadach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, będą funkcjonowały placówki wychowania przedszkolnego. Dodatkowo szkoły będą miały obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne związane ze zwalczaniem COVID-19.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem MEiN, w którym przedstawiliśmy najważniejsze zmiany w organizacji pracy szkół i placówek oświatowych do 11 kwietnia br.

• Dzień Świętego Patryka

• 20.03.2021
        • 17 marca uczniowie z klas „0” oraz  1  na lekcji języka angielskiego poznali historię oraz zwyczaje związane z jednym z najważniejszych świąt narodowych w Irlandii. Uczestniczyli w poszukiwaniu koniczynek, dopasowywali do siebie fragmenty obrazków oraz musieli znaleźć drogę skrzatów do garnców z dukatami. Lekcja zakończyła się sesją zdjęciową.

• 8 marca

• 08.03.2021
        • Z okazji Dnia Kobiet

Wszystkiego co najlepsze,

spełnienia marzeń

zadowolenia z siebie,

dużo szczęścia i uśmiechu

oraz wiele radości życiowej!

Życzy

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. J. Porazińskiej w Boryszowie

• Dzień zimy

• 28.01.2021
        • „ Zima lubi dzieci najbardziej na świecie” – zgodnie ze słowami tej piosenki w tym roku zima ucieszyła nasze przedszkolaki, ponieważ posypało śniegiem. 22 stycznia 2021 roku zerówka                  obchodziła Dzień Zimy. Dzieci uczestniczyły w zabawach i grach o tematyce zimowej, a na zakończenie korzystając ze sprzyjającej aury bawiły się na śniegu.

• 21.01.2021
        • Kochają Nas, wspierają , zawsze są przy nas...Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i kochani dziadkowie. 21 i 22 stycznia to Dzień Babci i Dziadka;  szczególne dni w roku, w  których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy.

• Dzieci klas I-III wracają do szkół

• 15.01.2021
        • Od 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkół.

W związku z tym obowiązują wszelkie zasady, procedury, a także plan zajęć lekcyjnych obowiązujące przed nauczaniem zdalnym.

Aktualne rozkłady jazdy autokarów w zakładce aktualności.

Wytyczne szczegółowe

• 22.12.2020
        • Życzymy zdrowych i pogodnych

Świąt Bożego Narodzenia.

Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych

napełni Wasze serca spokojem i radością.

Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka

towarzyszy Wam przez całe Wasze życie,

a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe

życzenia spełniają się w każdym momencie.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne
          Szkoły Podstawowej im. J. Porazińskiej w Boryszowie

• 30.11.2020
        • 25 listopada począwszy od roku 2002 obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie z klasy „0”  poznali historię powstania tej ulubionej zabawki oraz wysłuchali piosenek o misiach. Ich zadaniem było również wyklejenie kulkami z bibuły podobizny Kubusia Puchatka, układanie z rozsypanki misia a także dopasowanie imion misiów z bajek. Na koniec każdy uczeń otrzymał medal Przyjaciela lub Przyjaciółki Pluszowego Misia.

• Szkoła do Hymnu

• 10.11.2020
        • 10 listopada 2020r. w przeddzień Święta Niepodległości dzieci z zerówki odśpiewały Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". W obecnym czasie zagrożenia COVID-19, gdy uczniowie z klas I-VIII są objęci nauczaniem zdalnym - to nasi najmłodsi kontynuują tradycję szkoły związaną ze śpiewaniem Hymnu w ramach obchodów jednego z najważniejszych świąt patriotycznych - Święta Niepodległości

• Kontakt z psychologiem